Wesołych Świąt

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

 przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

życzą Uczniowie, Dyrektor, Nauczyciele

i Pracownicy Szkoły Podstawowej

Marii Konopnickiej w Kraczewicach

Wielkanoc 2023 r.

05 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy przygotowany przez uczniów klasy II. W uroczystości uczestniczyli przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas pani dyrektor Renata Kilian oraz ks. proboszcz Krzysztof Marzycki.

Wiersze, piosenki, różne scenki w wykonaniu drugoklasistów przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami oraz wprowadziły w radosny nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Urozmaiceniem programu artystycznego były barwne witraże na oknach, wiszące dekoracje oraz stół wielkanocny przystrojony pisankami, babami wielkanocnymi, koszyczkiem, zajączkami. Nie zabrakło również wazonu z żółtymi forsycjami, zielonej rzeżuchy oraz własnoręcznie wykonanych kurczątek.

Na zakończenie ks. proboszcz i pani dyrektor podziękowali drugoklasistom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i złożyli całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Uczniowie kl. II wraz z wych. Renatą Rybicką