Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 i pożegnanie uczniów klasy 8

Byliśmy tacy mali,

Tacy zabawni i wspaniali.

Kochaliśmy zabawę i uśmiech mamy.

Do szkoły chodziliśmy,

podążając za marzeniami.

          Te marzenia się spełniły.

          Bogaci w wiedzę stąd wychodzimy.

          Wiemy, czym pasje są i zdolności.

          Idziemy odważnie w daleki świat,

          pełni optymizmu i radości.

Słowa tego wiersza wybrzmiały na uroczystości zakończenia roku szkolnego i pożegnania tegorocznych absolwentów, które odbyło się w piątek 21 czerwca. Ośmioro uczniów klasy 8 zakończyło edukację w naszej szkole, by rozpocząć zupełnie nowy etap w swoim życiu. W programie przygotowanym przez ósmoklasistów nie zabrakło wzruszających wspomnień i sentymentalnych podróży przez cały okres nauki w szkole podstawowej. Niezwykłą atrakcją okazała się piosenka, ułożona specjalnie na uroczystość pożegnania absolwentów, dzięki której wszyscy zebrani poznali historię poszczególnych uczniów i „dzieje” całej klasy. Serdeczne podziękowania zostały skierowane do pani dyrektor Renaty Kilian, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły za trud włożony w edukację i wychowanie młodych absolwentów. Uczniowie klasy 7 pożegnali swoich starszych kolegów słowami pięknego wiersza Wisławy Szymborskiej i zapewnili, że teraz oni będą stać na straży tradycji i dobrego imienia placówki.

W dalszej części uroczystości zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce, zachowaniu, osiągnięcia sportowe, udział w różnych akcjach i konkursach. Pani dyrektor Renata Kilian poinformowała o wytypowaniu najlepszych uczniów i sportowców z wysokimi osiągnięciami do stypendium i nagrody Burmistrza Miasta Poniatowa.

Podczas uroczystości zabrał głos radny oraz sołtys Kraczewic – pan Wojciech Furtak, który podziękował młodym aktorom za piękny występ na Jubileuszu 95-lecia szkoły, podkreślił wagę tematyki patriotycznej i historycznej, przewijającej się podczas tej uroczystości. Przypomniał o konieczności upamiętniania bohaterów, którzy walczyli o niepodległość kraju i pielęgnowania tradycji.

Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom udanego odpoczynku w wakacje , a absolwentom kolejnych sukcesów i spełniania swoich marzeń.  – wych. kl. VIII – J. Rosińska