Wycieczka do muzeum bombki choinkowej w Nowej Dębie 

Dnia 7 października 2022 roku uczniowie klasy II i IV wraz z mamami i wychowawczyniami mieli możliwość poczuć odrobinę świątecznej bożonarodzeniowej atmosfery. W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

 Najpierw jednak zajechaliśmy do Sandomierza – królewskiego miasta zbudowanego na siedmiu wzgórzach. Tam zwiedziliśmy Bazylikę Katedralną pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Bramę Opatowską. Przespacerowaliśmy się po Sandomierskim Rynku. Podziwialiśmy Ratusz i przepiękne kamienice.

W Muzeum oglądaliśmy przyozdobione choinki, bombki z różnych części świata i różnych epok (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, i staropolski). Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych oraz pracownię ręcznego zdobienia bombek. Wielkim przeżyciem była możliwość uczestniczenia w warsztatach, podczas których rozwijaliśmy swoją inwencję twórczą i sprawność manualną. Specjalnym klejem malowaliśmy wzory i posypywaliśmy je różnokolorowymi brokatami. Zabawa była świetna, a efekt spektakularny. Bombki były przepiękne. Każdy uczestnik mógł wziąć własnoręcznie wykonaną ozdobę do domu oraz wcześniej zamówione bombki z dedykacją.

Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                                                   Uczniowie klasy II i IV