„Od ziarenka do bochenka”

20 maja „Maluchy” odwiedziły piekarnię państwa Zubrzyckich znajdującą się w naszej miejscowości. Uczestniczyły w warsztatach, na których dowiedziały się jak powstaje chleb. Wszyscy ubrani w firmowe fartuszki i czepki oglądali piekarnię od środka. Po zakładzie oprowadziła nas pani Mariola Zubrzycka, która cierpliwie i dokładnie opowiadała o pracy piekarza. Dzieci poznały etapy powstania pieczywa od ziarenka do bochenka. Zobaczyły piec do wypieku chleba, ogromne misy na ciasto, wózki do przewożenia pieczywa.

          Największą frajdą było samodzielne wykonanie bułeczek. Maluchy z wielką uwagą i zaangażowaniem ugniatały, wałkowały i przeplatały ciasto na precle, chałki, ptaszki i inne wytwory według własnej wyobraźni. Gdy nasze pieczywo rosło i piekło się, zostaliśmy poczęstowani pysznymi, maślanymi bułeczkami, które dzieci popiły mlekiem. Na koniec każdy uczestnik otrzymał medal z piernika oraz pieczywo, które własnoręcznie wykonał.

Serdecznie dziękujemy właścicielom piekarni za okazaną gościnność i miłą atmosferę podczas warsztatów. – Wych. Anna Pawlik