Wideokonferencja z Ministrami Edukacji i Nauki

W piątek 4 grudnia 2020 r. w związku z Dniem Wolontariatu miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii  placówki. Wzięliśmy udział w wideokonferencji z Ministrem Edukacji i Nauki – Panem Przemysławem Czarnkiem i wiceministrem – Panem Dariuszem Piontkowskim. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez dostojników państwowych i poproszeni o rozmowę nt. działalności szkolnego wolontariatu w związku z udziałem naszej szkoły w akcji ministerialnej „Razem na Święta”. Mieliśmy również okazję wypowiedzieć się na temat nauki zdalnej. W dyskusji z ministrami uczestniczyła także Pani dyrektor Renata Kilian, opiekunka SU – Pani Bożena Ziółkowska-Oćwieja i nauczyciel informatyki – Pan Jan Wójcik. Odpowiadaliśmy na zadawane pytania dotyczące naszej działalności charytatywnej, planów związanych z przyszłymi akcjami dobroczynnymi oraz wyjaśnialiśmy, czym dla nas jest patriotyzm. Do dyskusji włączała się także Pani dyrektor, która przedstawiła szkołę, jej dotychczasowy dorobek i tradycje. Głos zabrali też nauczyciele obecni w czasie konferencji. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Pan Minister obiecał swoją pomoc w zbieraniu środków na rzecz dzieci z rodzin wielodzietnych i podziękował nam za spotkanie.

Red. Uczniowie klasy VIII