„Razem na Święta”

Nasza Szkoła już po raz kolejny włączyła się do akcji „Razem na Święta”, w której zachęcamy uczniów, przedszkolaków, rodziców i nauczycieli do niesienia pomocy innym. Zależy nam na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały w tym roku bezpieczny i odpowiedzialny charakter z zachowaniem dystansu społecznego oraz postępowania zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. Uczniowie klas 4-7 oraz uczniowie z klas 1-3 wykonali kartki z życzeniami świątecznymi. Kartki świąteczne zostaną przekazane osobom starszym, samotnym oraz emerytowanym pracownikom naszej szkoły. Uczniowie klasy III zorganizowali akcję pomocy zwierzętom. Jest to zbiórka rzeczy dla psów i kotów, przebywających w schronisku dla zwierząt. Zbieramy między innymi: karmę dla psów i kotów (mokrą i suchą), koce, kołdry, zabawki, miski. Podarunki zostaną przekazane podopiecznym ,,Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach”. Uczniowie klasy drugiej zbierali dary dla rodzin wielodzietnych w naszej miejscowości. Celem akcji jest zbiórka artykułów spożywczych, pampersów, chusteczek nawilżanych, odzieży, gier, książek, artykułów szkolnych, zabawek, słodyczy do paczek mikołajkowych dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za udział w poszczególnych akcjach. Życzliwość naszych przedszkolaków, uczniów i ich rodziców jest tak duża, że zawsze przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Dobro wraca – tego uczymy naszych wychowanków. – J. Witkowska