Warsztaty zdrowego żywienia

W dniu 23 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty zdrowego żywienia „Program dla szkół”. Brali w nim udział uczniowie klas 1-5. Jest to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.
Działania edukacyjne, w których uczniowie uczestniczyli, takie jak: wspólne przygotowywanie i spożywanie drugiego śniadania, zakładanie ogródków szkolnych, przypomnienie zasad prawidłowego segregowania śmieci, poszerzyły ich wiedzę na temat pochodzenia warzyw, owoców i produktów mlecznych. Ambasadorem „Programu dla szkół” jest postać Chrumasa – animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania. Dwugodzinne warsztaty zainspirowały uczestników do wprowadzenia w swoim domu zasad niemarnowania jedzenia. Co więcej uświadomiły uczniom, że dokonywane przez nas wybory żywieniowe oraz znajomość podstaw zdrowego odżywiania są niezwykle ważne w walce z marnowaniem żywności, jak również w kontekście ochrony środowiska. – red. J. Witkowska