Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do wielkiego święta sportu – ESSD (European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Jest to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny).

Biorąc udział w tak dużym wydarzeniu zwiększamy świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, uświadamiając, że ruch jest nieodłącznym elementem codzienności, a aktywność fizyczna jest ważna.

Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy. Dodatkowo uczniowie podnosili umiejętności indywidualne oraz taktyczne w grach drużynowych.

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i w duchu fair play uczestniczyli w tym wielkim na skalę europejską wydarzeniu sportowym.

Brawo dla wszystkich uczestników. Dziękuję i gratuluję.
Ze sportowym pozdrowieniem
Emilia Baranowska

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSDPoland
#ActiveLessonsPlan
#ESSD2023
#BeActive
#edukacjawruchu
#AKiL