Dzień Wiosny w naszej szkole

W tym roku Dzień Wiosny w naszej szkole przebiegał nietypowo. Rozpoczął go Konkurs Recytatorski poświęcony utworom Marii Konopnickiej i Aleksandra Fredry. W zmaganiach wzięło udział dziesięciu recytatorów z klas 4-6. Jury miało trudne zadanie polegające na wybraniu dwóch uczniów, którzy będą reprezentować naszą placówkę na III Ogólnopolskim, V Wojewódzkim i XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod nazwą „POZNAJEMY TWÓRCZOŚĆ MARII KONOPNICKIEJ I ALEKSANDRA FREDRY” pod honorowym patronatem Lecha Sprawki – Wojewody Lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego, Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz dr Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublina.

Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, a do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Wiktoria Rogala z klasy 6 i Maria Szeląg z klasy 5. Czworo uczniów otrzymało wyróżnienia. Wśród nich byli: Franciszek Karaś z klasy 4 oraz Magda Okoń, Barbara Szeląg i Hubert Kłosowski z klasy 5. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone podziękowania, zaś wszyscy recytatorzy otrzymali słodkie upominki. Ponadto społeczność szkolna oklaskami wybrała swoich ulubieńców, którym także wręczono drobne nagrody.

Po konkursie przyszedł czas na prezentowanie wykonanych marzann przez przedstawicieli poszczególnych klas. Zostały wybrane najpiękniejsze kukły, a ich wykonawcy nagrodzeni słodkościami.

Później przyszedł czas na odrobinę aktywności fizycznej. Uczniowie pod opieką Pani Emilii Baranowskiej, nauczycielki wychowania fizycznego udali się na salę gimnastyczną, gdzie wzięli udział
w zabawach i grach sprawnościowych.

Był też czas na wesołe rozmowy i wspólnie spędzony czas. Dzień upłynął wszystkim bardzo radośnie,
a wiosenna atmosfera wprawiała wszystkich
w dobry humor. – J. Rosińska