Wycieczka kl. VIII w Bieszczady

Dnia 01.06.22 r. uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią Panią Bożeną Ziółkowską-Oćwieją wybrali się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Tam zapoznaliśmy się z różnymi ciekawostkami z życia poetki, obejrzeliśmy jej dom i wysłuchaliśmy koncertu na pianinie, jaki wykonała dla zebranych nasza klasowa koleżanka Kinga.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na zaporze w Solinie. Wszyscy z zachwytem podziwialiśmy dzieło rąk ludzkich oraz piękne widoki.

Pod koniec dnia przyjechaliśmy do Ustrzyk Dolnych, gdzie we wspaniałym hoteliku zjedliśmy pyszną obiadokolację i mieliśmy czas na integrację – graliśmy w bilarda, piłkarzyki, tenisa, siatkówkę.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w cerkwi w Smolniku, odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Mucznem oraz osadę żubrów. Wreszcie około południa wyruszyliśmy na szlak górski – weszliśmy na Połoninę Caryńską. Zdobycie szczytu wymagało od nas ogromnego wysiłku, ale się opłaciło. Widok, jaki roztaczał się przed naszymi oczyma, rekompensował trud i zapierał dech w piersiach.

Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hoteliku na ciepły posiłek.

Ostatniego dnia powędrowaliśmy na Jeziorka Duszatyńskie. Jeziora te są bardzo urokliwe, mają ciekawą historię – powstały na wskutek oderwania się zbocza góry.

Następnie przejechaliśmy do Zagórza, gdzie obejrzeliśmy ruiny klasztoru.

Po pysznym obiadku w Sanoku wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

            Wycieczka była czasem mile spędzonym i na długo zostanie w naszej pamięci…

wych. B. Ziółkowska-Oćwieja