Konkurs BRD i sukces naszych uczniów 

Niewątpliwie dużym sukcesem uczniów klasy VI było zajęcie I miejsca w gminnym etapie konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach i skrzyżowaniach. Otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Poniatowej. Wyróżnieniem dla zwycięzców była możliwość reprezentowania naszej placówki w powiatowym etapie konkursu BRD organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim we współpracy z Komendą Policji w Opolu Lubelskim. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: klasy IV- VI i VII-VIII. Uczniowie musieli się wykazać dobrą znajomością przepisów i napisać test wiedzy, pokonać trudności, jakie ich czekały na torze przeszkód wcześniej przygotowanym przez policjantów oraz przejechać bez błędów po trasie wyznaczonej dla każdego uczestnika w małym miasteczku ruchu drogowego.

Mimo że naszym uczniom nie udało się zająć punktowanego miejsca w etapie powiatowym konkursu BRD, to i tak mogą uważać się za zwycięzców, ponieważ wykazali się odwagą i sprawnością w jeździe na rowerach oraz zdobyli cenne doświadczenie. Zgodnie stwierdzili, że za rok znów przystąpią do konkursu.

                                                                                   J. Rosińska