Szkolny Konkurs Recytatorski

W czwartek 21.04.2022 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski poświęcony wierszom patronki Marii Konopnickiej oraz utworom polskich poetów epoki romantyzmu. Wzięło w nim udział jedenastu uczestników, z których komisja oceniająca miała wybrać najlepszych recytatorów reprezentujących naszą szkołę na II Ogólnopolskim, IV Wojewódzkim i XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej oraz Romantyków Polskich” w Lublinie.

W jury zasiedli: Pani dyrektor Renata Kilian, Przewodnicząca Rady Rodziców – Karolina Bidacha, nauczycielki języka polskiego – Jadwiga Rosińska i Anna Gucma  oraz Przewodniczący SU – Aleksander Wiracki. Oceniający  mieli spory problem z  wyborem najlepszych recytacji. Po długich obradach zdecydowano, że naszą szkołę na konkursie w Lublinie będą reprezentowali: Nadia Chwaszczewska i Karol Dacka w kategorii uczniów klas VII-VIII oraz Hubert Kłosowski i Maria Szeląg w kategorii uczniów kl. IV-VI. Zdecydowano również wyróżnić dwoje recytatorów z klasy V – Jakuba Dackę i Wiktorię Rogalę.

Wytypowani do kolejnego etapu konkursu i wyróżnieni otrzymali podziękowanie i nagrody książkowe, pozostali słodkie upominki.

Życzymy recytatorom kolejnych sukcesów.

J. Rosińska