Witaj Wiosno!

21 marca 2022 r. przez Kraczewice przeszedł barwny korowód z Marzannami. W  ten sposób uczniowie naszej szkoły powitali  Wiosnę!

                       Wiosenna wyprawa klasy 6

 Dzień Wiosny był wspaniałą okazją dla klasy 6 do zorganizowania wędrówki po najbliższej okolicy. Uczniowie wyruszyli pieszo do miejscowości Spławy, by szukać pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Idąc, podziwiali klucz lecących żurawi oraz obserwowali pierwsze pąki pojawiające się na drzewach i krzewach. Zachwycali się puchatymi baziami, jakimi pokryły się gałązki wierzby.

Wiele radości dostarczyło dzieciom integracyjne spotkanie przy grillu u kolegi z klasy Michała, który pokazał wszystkim swoją hodowlę papug i przepiórek. Zapoznał z ich gatunkami, zwyczajami, ulubionym pokarmem i zasadami prac pielęgnacyjnych przy ptakach. Uczniowie przekonali się, że posiadanie jakichkolwiek zwierząt wiążę się z odpowiedzialnością i dbałością o ich dobro.

Następnie klasa 6 udała się na mały plac zabaw urządzony na terenie jednej z posesji w miejscowości Spławy. Tam wszyscy wesoło bawili się w chowanego oraz ćwiczyli tężyznę fizyczną na dostępnych urządzeniach.

Po opuszczeniu placu zabaw dzieci udały się do małego zbiornika wodnego położonego pośród pól nazwanego przez mieszkańców Spław Pacowcem. Po chwili odpoczynku wszyscy ruszyli w drogę powrotną do szkoły. W czasie wędrówki nie zabrakło wesołych rozmów i żartów. Uczniom dopisywały humory mimo bolących już nóg. Klasa 6 zgodnie stwierdziła, że taką wyprawę zorganizuje jeszcze raz. – wych. J. Rosińska