KOMUNIKAT

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiesiło zajęcia w szkołach do Świąt Wielkanocnych. Od 25 marca obowiązuje zdalne nauczanie. Nasza szkoła realizuje ten obowiązek za pomocą dziennika elektronicznego.
Zostań w domu: ucz się, czytaj, dbaj o zdrowie, odpoczywaj.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Poniatowa, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym województwie, podjęta została decyzja o zamknięciu w dniach od 12 marca do 16 marca 2020 r. wszystkich szkół gminnych tj. w Poniatowej, Niezabitowie, Kowali, Kraczewicach, Poniatowej Kolonii, Dąbrowie Wronowskiej. Ponadto zostają zamknięte placówki takie jak: Przedszkole Miejskie, Żłobek, Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej.

Apelujemy o ograniczenie wszelkich wizyt w instytucjach publicznych na terenie naszej gminy.  

Apelujemy również do osób, które wróciły z krajów objętym koronawirusem aby pozostały w domach, nie pojawiały się w miejscach publicznych bagatelizując powagę sytuacji. Zaznaczamy, że stanowią one zagrożenie dla zdrowych mieszkańców naszej gminy.

Przypominamy, że w przypadku pogorszenia stanu zdrowia związanego z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa należy kontaktować się z całodobową infolinią NFZ: 800 190 590.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku i zastosowania się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.

Burmistrz
Paweł Karczmarczyk

Decyzją Premiera i MEN zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca 2020 r.