Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To święto promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi. By stać się jego uczestnikiem wystarczy uśmiechnąć się do kogoś i obdarzyć życzliwym słowem.

W Dniu Życzliwości na uczniów i nauczycieli naszej szkoły już od rana czekała słodka niespodzianka – cukierek oraz gromkie okrzyki ,,Dzień Życzliwych dzisiaj mamy, więc uśmiechem Was witamy”. Na korytarzu pojawiły się ,,drzewka życzliwości”, na których każdy uczeń mógł zamieścić swoje pozdrowienia i życzenia dla kolegów, koleżanek, nauczycieli. Uczniowie z klasy II i III pod kierunkiem P. Renaty Rybickiej przygotowali krótką część artystyczną, a starsi koledzy – duże plakaty promujące ten wyjątkowy dzień.

W każdej klasie wśród uczniów przeprowadzono głosowanie na uzyskanie tytułu królowej i króla życzliwości. Uczniowie mieli wybrać spośród siebie najbardziej sympatyczną, życzliwą dla wszystkich, pomocną osobę z klasy. Tytuł ten otrzymali: Amelia Górecka, Miłosz Łukasiewicz (kl. I), Magdalena Dzwonnik, Maksymilian Misztal (kl. II), Wiktoria Oznańska i Karol Dacka (kl. III), Zuzanna Borowiec, Mateusz Chęć (kl. IV), Aleksandra Pietroń, Artur Cięszczyk (kl. V), Natalia Wójcik, Łukasz Goleń (kl. VI) oraz Alicja Kłosowska i Bartek Mastalerz (kl. VII).

Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – ale przez cały rok. Uśmiech, miłe słowo, pomocny gest i świat staje się piękniejszy.
Regulamin Ucznia Życzliwego:
1. Pomagaj innym w potrzebie.
2. Bądź dobrym kolegą i koleżanką.
3. Zwracaj się do innych mile i uprzejmie. Używaj słów: proszę, dziękuję, przepraszam.
4. Nie wyśmiewaj się z innych.
5. Bądź pozytywnie nastawiony do świata, często się uśmiechaj.
6. Bądź kulturalny.
7. Dziel się życzliwością z innymi.
8. Pamiętaj o uprzejmości na co dzień.