Dzień Wiosny w naszej szkole

21 marca to dla wszystkich uczniów najbardziej beztroski i zabawny dzień. Tradycyjnie w naszej szkole było świętowane nadejście upragnionej pory roku, jaką jest wiosna. Już kilka dni wcześniej uczniowie przygotowywali się do konkursów i zabaw. Robili marzanny oraz kompletowali ciekawe kostiumy zwierzątek. Obchody pierwszego Dnia Wiosny przygotował Pan Grzegorz Knyś, który w czasie wesołej zabawy starał się „przemycić” trochę wiedzy z języka angielskiego dotyczącej życia i obyczajów prezentowanych przez dzieci zwierzątek. Trzeba było więc wykazać się znajomością słówek oraz rozumieniem zapisywanych na kartonach zdań. Niebagatelną rolę w zabawie odgrywały też spostrzegawczość i refleks. Uczniowie mogli również zaprezentować wykonane przez siebie, czasami z pomocą rodziców kukły – symbole zimy. Zgodnie z ludową tradycją zostały one spalone, co miało oznaczać, że zima „odeszła na dobre”. Dzień Wiosny był też wspaniałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Uczniowie stworzyli drużyny mieszane i rozegrali kilka meczów piłki nożnej. Dziewczęta ze starszych klas zajęły się „upiększaniem” twarzy swoich kolegów i malowały na nich różne ciekawe wzory. Wszyscy byli zadowoleni z tak mile spędzonego dnia. – red. Jadwiga Rosińska