XX Festiwal Piosenki Szkolnej

Dnia 23 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbył się już XX jubileuszowy Festiwal Piosenki Szkolnej. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. Śpiewali piosenki o tematyce harcerskiej i obozowej. Akompaniowała im Pani Grażyna Papierz, a towarzyszył szkolny chór „Szpaczki”. W jury konkursu zasiadły Panie: Marzena Borowska, Zenobia Maciaszek, Justyna Witkowska,  oraz absolwentka naszej szkoły – Aleksandra Pawlik. Wokaliści reprezentowali bardzo wysoki poziom, więc jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce i Klucz Wiolinowy zdobyła Katarzyna Kocon z klasy I. Drugie i trzecie zajęli uczniowie: Karolina Jurak i Mateusz Chęć z klasy III. W kategorii klas IV- VI zwyciężczynią okazała się Martyna Ciszewska z klasy V, która również otrzymała Złoty Klucz Wiolinowy. Drugie i trzecie miejsce zajęły: Natalia Pietraś z klasy VI i Natalia Wójcik z klasy V. Pozostali uczestnicy festiwalowych zmagań otrzymali nagrodę za udział, a wszyscy chórzyści słodki poczęstunek.

Pani dyrektor Renata Kilian podziękowała Paniom: Grażynie Papierz i Beacie Grądeckiej za przygotowanie festiwalu, zaś Przewodnicząca Rady rodziców Pani Anna Cięszczyk w imieniu wszystkich zebranych wyraziła wdzięczność za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy muzycznej. Rodzice przygotowali dla wszystkich jubileuszowy tort oraz pączki z okazji „tłustego czwartku”. Wszyscy mogli się oddać degustowaniu pysznych słodkości oraz spędzić miłe chwile na rozmowach z przyjaciółmi i znajomymi. – red. ucz. kl. V-VI