XIX Festiwal Piosenki Szkolnej

Dnia 4 lutego bieżącego roku odbył się w naszej szkole 19 Festiwal Piosenki Szkolnej pod hasłem – piosenka biesiadna. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: klasy I- III i IV–VI. Organizatorem imprezy była Pani Grażyna Papierz, która także akompaniowała wokalistom na akordeonie. Uroczystość prowadziła tradycyjnie Pani Beata Grądecka. W jury zasiedli Państwo: Marek Frąckiewicz, Janina Frąckiewicz, Zenobia Maciaszek, Marzena Borowska. Na festiwal przybyli rodzice, nauczyciele, uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Pierwsze trzy miejsca w kategorii klas I – III zajęły kolejno uczennice klasy III: Zofia Kocon, Maja Czarnota i Lena Szuwalska. W drugiej kategorii I miejsce zajęła Aleksandra Pawlik, zaś drugie i trzecie kolejno: Daria Dziwisz i Angelique Kawalec. Zdobywcy pierwszych miejsc zostali nagrodzeni Złotą Nutką. Pozostali uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek z okazji tłustego czwartku. Zgodnie z tradycją serwowano pyszne pączki i faworki.
Festiwal Piosenki był wielkim wydarzeniem w naszej szkole. Niektórzy z nas mogli popróbować swoich sił wokalnych i zaprezentować swoje talenty. Rodzice zaś mieli okazję wesoło spędzić czas i porozmawiać w gronie znajomych. – red. ucz. kl. V Oliwia Kozińska