Dzień Babci i Dziadka w Szkole

W czwartek 21 stycznia została zorganizowana w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Część artystyczną przygotowały wspólnie ze swoimi wychowankami Panie: Renata Rybicka, Beata Grądecka i Jadwiga Rosińska. Oprawę muzyczną opracowała Pani Grażyna Papierz. Słodki poczęstunek i gorące napoje zapewnili rodzice.
Na akademię przybyło wielu zaproszonych gości – dziadków i babć. Wszyscy mieli okazję obejrzeć występy swoich wnuków i podziwiać ich talenty. Na początku wystąpili pierwszoklasiści, którzy adresowali do swoich bliskich mnóstwo ciepłych życzeń, recytowali wierszyki oraz zaprezentowali się w dwóch skocznych tańcach, czym zasłużyli sobie na gromkie brawa. Uczniowie klasy drugiej, wyposażeni w barwne przebrania i rekwizyty, przedstawili inscenizację o dwunastu miesiącach i zapoznali wszystkich z darami, jakie przynoszą one dziadkom i babciom w ciągu całego roku.
Były także zabawne scenki z udziałem babć, dziadków i wnucząt. Przyszedł również czas na występ klasy trzeciej, która zaprezentowała inscenizację o współczesnej babci i dziadku, na bieżąco śledzących współczesną modę, chodzących do fryzjera i tańczących z wnukami w rytm muzyki disco.
Nie zabrakło też serdecznych życzeń skierowanych do zaproszonych gości. Całość uświetniały piosenki w wykonaniu chóru „Szpaczki”.
Dziadkowie i babcie nie byli wnuczkom dłużni i sami zaprezentowali się zebranym, grając na akordeonie i bębnie. Dzieci zaprosiły swoich bliskich do kółeczka i rozpoczęły się tańce przy muzyce ludowej. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory. Dziadkowie i babcie wyrażali swoje zadowolenie z fantastycznego występu wnucząt, cieszyli się niezmiernie z gościny w murach szkoły, do której niegdyś chodzili sami i przysyłali swoje dzieci. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi mogli porozmawiać i powspominać dawne lata, jakie upływały w murach tej placówki. – red. J. Rosińska