Wycieczka do piekarni

05.10. 2017 r. uczestniczyliśmy w warsztatach piekarniczych w piekarni Państwa Zubrzyckich ,,Od ziarenka do bochenka”, która znajduje się w naszej pięknej miejscowości.

Zanim weszliśmy na salę produkcyjną obejrzeliśmy film promujący ginące zawody rzemieślnicze. Następnie wszyscy założyliśmy czepki i fartuchy i ustawiliśmy się przy dwóch, długich stołach. Każdy z nas dostał kilka ,,kulek” drożdżowego ciasta. Pod okiem Pani Marioli Zubrzyckiej i Pana Michała zaczęliśmy ugniatać ciasto, wałkować, zwijać, formułować je w chałki, rogaliki, ślimaki… . Każdy z nas wykonał także bułeczki według własnego pomysłu. Zapoznaliśmy się z tradycyjną metodą produkcji pieczywa i pracą piekarza. Zwiedziliśmy pomieszczenia piekarni, zobaczyliśmy różne maszyny i urządzenia piekarnicze. Na zakończenie zostaliśmy udekorowani Honorowymi Medalami z piernika. Gotowe wypieki (było ich dużo) właścicielka piekarni przywiozła nam do szkoły, a my zabraliśmy je do domu.

Serdecznie dziękujemy Pani Marioli Zubrzyckiej za okazaną życzliwość i bardzo miłą atmosferę. – ucz. kl. III i wych. R. Rybicka.