Spotkanie z policjantką

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantką. Tematem spotkania było przede wszystkim utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących naszego bezpieczeństwa na ulicy i w domu. Pani policjant w praktycznej formie przypomniała podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Zwróciła dzieciom uwagę, że nie powinny się samodzielnie poruszać rowerami po drogach, ze względu na brak karty rowerowej. Podkreśliła jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Pokazała, jak należy zachować się  podczas ataku psa. Zwróciła także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich. Uczniowie wykazali się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wzywania pomocy. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami  oraz zadawały dużo pytań. Pod koniec spotkania nasz gość pokazał kajdanki, które dokładnie obejrzały wszystkie dzieci. Na zakończenie wizyty uczniowie wręczyli  pani policjant podziękowanie i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów. Dziękujemy!
Uczniowie klasy  I-III