Święto Niepodległości

Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniem. Niedawno sprzątaliśmy groby naszych zmarłych, zanosiliśmy kwiaty, paliliśmy znicze. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że pamiętamy. Zapalaliśmy także znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali życie za Ojczyznę. Nigdy nie wrócili do swoich matek, żon, dzieci… Tak się składa, że Święto Niepodległości obchodzimy właśnie w listopadzie. Z tej okazji 11 XI szkolny chór „Szpaczki” koncertował w auli Gimnazjum w Poniatowej. Natomiast 9 XI odbył się w naszej szkole uroczysty apel, poświęcony Ojczyźnie, wolności, symbolom narodowym. Były wiersze, pieśni patriotyczne oraz kotyliony wykonane przez dzieci. Uroczystość i dekoracje przygotowali uczniowie z klasy VI pod kierunkiem Pani Agnieszki Gołofit. 11 XI jak co roku poczet sztandarowy  reprezentował naszą szkołę na uroczystej mszy świętej za naszą Ojczyznę w kościele pw. NSPJ w Kraczewicach.