Dzień Dziecka i Święto Sportu w naszej szkole

Najszczęśliwszy dzień w roku dla każdego dziecka nasi uczniowie spędzili wesoło bawiąc się w gronie kolegów pod czujnym okiem wychowawców oraz nauczycielki wychowania fizycznego –  Pani Emilii Baranowskiej. Świętowanie rozpoczęły prezentacje pasji i talentów. Każda klasa przygotowała kolorowy plakat informujący o ulubionych zajęciach poszczególnych uczniów. Wybrani przedstawiciele klas popisywali się przed społecznością szkolną grą na pianinie, gitarze, wykonaniem przygotowanych wcześniej układów tanecznych, sztuczkami zręcznościowymi, musztrą. Uczniowie klasy 7 nagrali i zaprezentowali nawet krótki filmik o swoich pasjach, wykorzystując drona i zainteresowania nowymi technologiami jednego z kolegów.

Następnie wszyscy udali się na boisko, gdzie zostały wcześniej przygotowane różne stacje zadaniowe
z opisem czynności, jakie należy wykonać. Uczniowie sami wybierali atrakcyjne dla siebie konkurencje
i próbowali swoich sił. Rozegrano również mecze piłki nożnej oraz siatkowej. Do zabawy włączyli się również dorośli. Wielką niespodzianką był występ rodziców dzieci przedszkolnych, którzy przedstawili bajkę „Królewna Śnieżka”. Spektakl obejrzeli wszyscy zebrani i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Dzięki funduszom Rady Rodziców każde dziecko mogło skorzystać ze zjeżdżalni i otrzymało słodki poczęstunek. To był z pewnością dla naszych uczniów najpiękniejszy dzień w roku.

J. Rosińska