Pamiętamy

Tradycyjnie w przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej znajdujące się na Cmentarzu Parafialnym w Kraczewicach. Złożyli własnoręcznie wykonane wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Przez chwilę pogrążyli się w zadumie i modlitwie. Pamiętali także o oddaniu hołdu byłemu kierownikowi szkoły Stefanowi Zychowiczowi oraz zmarłym nauczycielom.

6 października 2019 r. poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką pana Grzegorza Knysia uczestniczył w obchodach 80 – ej rocznicy Masowego Mordu w Szczuczkach. W imieniu wszystkich uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kraczewicach pani Dyrektor Renata Kilian złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku upamiętniającym miejsce zbrodni.

                                                                                                      Cześć ich pamięci !